Basketbol Düello Nedir?


Basketbol Düello oyununda, iddaa programında yer alan basketbol karşılaşmaları içinden seçilerek belirlenen iki basketbol takımı arasında bir karşılaşma olacağı varsayılır. Bu takımlar gerçekte oynadıkları maçlarda attıkları sayıya göre birbirleriyle mücadele ederler. Düello maçında yer alan takımların gerçek karşılaşmalarında attıkları sayılar karşılaştırılır. Programda Düello karşılaşmasının handikapları da dikkate alınarak, hangi takım daha çok sayı atmışsa, Düello maçının kazananı ilan edilir.

Örneğin: iddaa programında yer alan aşağıdaki Zielona Gora-Siena ve Kızılyıldız-Panathinaikos maçlarından bir Siena-Kızılyıldız düello maçı yaratılmış olsun.Basketbol Düello Maç Sonucu Oyunu Nasıl Oynanır?

786 kodlu Siena-Kızılyıldız Düellosu’nda 4,5 sayılık maç sonucu handikapı Kızılyıldız tarafında yer alıyor.

Kuponda, Düello maçının kodunu girerek Maç Sonucu alanında 1 veya 2’yi işaretleyerek Basketbol Düello tahmininiz için iddaa oynayabilirsiniz:

1: Ev sahibi takımın galibiyeti (Ev sahibi daha fazla sayı atar.)
2: Konuk takımın galibiyeti (Konuk takım daha fazla sayı atar.)

Bu maçın sonuçları şu şekilde olsun:

Zielona Gora-Siena 71-80 (normal oyunda maçı Siena kazandı.)

Kızılyıldız-Panathinaikos 75-77 (normal oyunda maçı Panathinaikos kazandı.)

Buna göre Kızılyıldız tarafındaki 4,5 handikapla beraber Siena-Kızılyıldız Düellosunun sonucu 80-79,5 olarak belirlenir ve bu skorla Siena Düello’nun kazananı olur.


NOT:Basketbol oyunlarında beraberlik seçeneği yoktur. Bu nedenle Çifte Şans, İkili Tahmin oynanamaz.

Basketbol Düello İlk Yarı Sonucu Oyunu Nasıl Oynanır?

Düello maçında yer alan takımların gerçek karşılaşmalarında ilk yarı sonunda (ilk 2 periyod sonunda) attıkları sayılar karşılaştırılır. Programda Düello karşılaşmasının ilk yarı handikapları da dikkate alınarak, hangi takım daha çok sayı atmışsa, Düello maçının kazananı ilan edilir.

Bu maçın ilk yarı sonuçları şu şekilde olsun:

- Zielona Gora-Siena 44-36 (normal oyunda ilk yarı Zielona Gora üstünlüğü ile bitiyor.)
- Kızılyıldız-Panathinaikos 45-43 (normal oyunda ilk yarı Kızılyıldız üstünlüğü ile bitiyor.)

Buna göre Siena-Kızılyıldız maçının ilk yarı sonucu 36-45 olur.

Ancak, Basketbol Düello maçında ilk yarıda Kızılyıldız için 2,5 handikap verilmiş görünüyor. Buna göre ilk yarı basketbol düellosunun sonucu 36-47,5 olur ve Kızılyıldız ilk yarıda kazanan ilan edilir.


Kuponda ise Düello maçının kodunu girerek İlk Yarı Sonucu alanında 1 veya 2’yi işaretleyerek Basketbol Düello tahmininiz için iddaa oynayabilirsiniz:

1: Ev sahibi takımın galibiyeti (Ev sahibi daha fazla sayı atar.)
2: Konuk takımın galibiyeti (Konuk takım daha fazla sayı atar.)Basketbol Düello İlk Yarı/Maç Sonucu Oyunu Nasıl Oynanır?

Düello maçında yer alan takımların gerçek karşılaşmalarında ilk yarı sonunda (İlk 2 periyod sonunda) ve maç sonunda (4 periyod sonunda) attıkları sayılar karşılaştırılır. Programda Düello karşılaşmasının ilk yarı ve maç sonucu handikapları da dikkate alınarak, hangi takım daha çok sayı atmışsa, Düello maçının kazananı ilan edilir.


782 kodlu Zielona Gora-Siena karşılaşmasının ilk yarısı 44-48 biterken, 784 kodlu Kızılyıldız-Panathinaikos maçının ilk yarısı ise 45-43 bitiyor.

Ancak, Basketbol Düello maçınının ilk yarısı için Kızılyıldız tarafında olacak şekilde 2,5 handikap verilmiş görünüyor. Buna göre Siena-Kızılyıldız Düello maçında ilk yarı basketbol düellosunun sonucu 48-47,5 olur ve Siena İlk Yarıda kazanan ilan edilir.

Bir de maç sonundaki skorlara bakalım:

Zielona Gora-Siena maçı 78-83, Kızılyıldız-Panathinaikos maçı ise 80-81 bitmiş olsun. Siena-Kızılyıldız Düello maçında maç sonucu handikapı ise 4,5 ile Kızılyıldız’a verilmiş. Buna göre Düello maç sonucu 83-84,5 olur ve maç sonucu kazananı Kızılyıldız ilan edilir.

Bu düelloda ilk yarı sonucunda kazanan Siena, maç sonucunda da Kızılyıldız kazanan olmuştur.


Kuponda ise Düello maçının kodunu girerek İlk Yarı ve Maç Sonucu alanlarında 1 veya 2’yi işaretleyerek Basketbol Düello için İlk Yarı /Maç Sonucu oyununu oynayabilirsiniz.

1: Ev sahibi takımın galibiyeti (Ev sahibi daha fazla sayı atar.)
2: Konuk takımın galibiyeti (Konuk takım daha fazla sayı atar.)Basketbol Düello Altı/Üstü Toplam Sayı Nasıl Oynanır?

Programda Düello karşılaşmasındaki takımların gerçek maçlarında attıkları sayılar toplanarak Düello maçı için belirlenen Altı/Üstü Toplam sayısının altında mı kalacağı, üstünde mi olacağı tahmin edilir.


Örneğin: iddaa programında yer alan aşağıdaki Zielona Gora-Siena ve Kızılyıldız-Panathinaikos maçlarından bir Siena-Kızılyıldız düello maçı yaratılmış olsun.

782 kodlu Zielona Gora-Siena maçının normal süresinde 71-80 bittiğini düşünelim.

784 kodlu Kızılyıldız-Panathinaikos maçı ise 75-77 olarak sonuçlandı.

Buna göre Siena-Kızılyıldız için yaratılan Basketbol Düello maçının sonucu 80-75 kabul edilir ve bu maçtaki toplam sayı 155 olur. Bu maç için belirlenen Altı/Üstü Toplam Sayı programda 141,5 olarak belirlendiği için Üst tahmininde bulunanlar Düello maçını doğru tahmin etmiş olur.

Kuponda ise Düello maçı kodunu girdikten sonra A/Ü alanında tahmin işaretlenir.