Üyelik Sözleşmesi ve Kişisel Verilerin Kaydı ve Korunması Kuralları


1. Sözleşmenin Tarafları ve Konusu

1.1. www.iddaa.com alan adlı internet sitesinin tüm haklarının sahibi ve içerik sağlayıcısı Uniq İstanbul, Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cad. No: 4/B – 601 Kat: 5 34396 Sarıyer/İstanbul adresinde mukim İnteltek İnternet Teknoloji Yatırım ve Danışmanlık Ticaret A.Ş. ("İnteltek")’dir.

1.2. Bu Sözleşme, üyelik tesisini müteakip, www.iddaa.com alan adlı internet sitesi ve bu sitenin içeriklerinden yararlanmanın koşullarını, sonuçlarını ve söz konusu üyelik sistemini kullanırken uyulması gereken kuralları; özetle, kullanım şartlarını açıklamakta ve"İnteltek" ile "Üye" arasında bu Sözleşmeyle kurulan ilişkinin hüküm ve koşullarını belirlemektedir. Ayrıca, bu Sözleşme gizlilik, bilgi güvenliği ve kişisel verilerin korunması ile ilgili olarak “Üyeler” i bilgilendirmek ve uyulması gereken kurallar ile sorumlulukları açıklamak üzere hazırlanmıştır.

1.3. Bu Sözleşme "Üye" tarafından dikkatli bir şekilde okunmalıdır. www.iddaa.com alan adlı internet sitesi, "Üyelik" ilişkisi tesis edilerek “Üyeler”e özel içeriklere ulaşılmak suretiyle kullanılabilabilmesi, "Üye" tarafından burada belirtilen koşullara uyulduğunun kabul ve taahhüt edilmesi gerekmekte ve buna bağlı olarak, “Üye” nin bu koşulları tamamen kabul ettiği varsayılmakta; buna bağlı olarak, "Üye", aşağıda yer alan tüm düzenlemeleri, daha sonra hiçbir itiraza mahal vermeyecek şekilde okuduğunu ve kayıtsız, koşulsuz onayladığını kabul ve taahhüt etmektedir.

1.4. Bu Sözleşme, www.iddaa.com alan adlı internet sitesi için kullanılan mobil, web ve tüm mobil uygulamaları, velhasıl olası tüm mecraları da kapsamaktadır.

2. www.iddaa.com İnternet Sitesinden Sunulan Hizmetler

www.iddaa.com alan adlı internet sitesi, herhangi bir kişisel bilgi paylaşımı gerekmeksizin, herkese açıktır ve istenildiği sıklıkta ziyaret edilebilmektedir. Bununla birlikte, sitede yer alan kayıt formunu doldurup Sözleşmeyi onaylayan üyelere ("Üye"), normal site gezintisinde elde edebileceği bilgilere ilave olarak, internet ortamında güncel "iddaa" oyun programı, canlı maç sonuçları, en çok oynananlar, maç sonuçları, kupon sorgulama, istatistiklerin yanı sıra "İnteltek" tarafından belirlenecek ek hizmetler sunulmakta ve “Üyeler” bu hizmetlerden ücretsiz bir şekilde yararlanmaktadır.

3. Üyelik Prosedürü

3.1. www.iddaa.com alan adlı internet sitesine üye olmak isteyen kişiler, kayıt formunda yer alan (Ad, Soyad, Doğum Tarihi, Şehir, E-Posta Adresi gibi) bilgileri girecek ve kendilerine özel bir "şifre" belirleyecektir. Ardından sitede yer alan;

"www.iddaa.com İnternet Sitesi Üyelik Sözleşmesini ve Kişisel Verilerin Kaydı ve Korunması Kurallarını okudum, kabul ediyorum. Bu çerçevede, "Tarafıma ticari elektronik ileti gönderilmesine ve siteye üye olmak üzere ilettiğim kişisel bilgilerin, (özellikle 5 ve 8 inci maddeleri olmak üzere) 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kaydedilmesi, işlenmesi, aktarılması ve üçüncü kişilerle paylaşılmasına açıkça onay veriyorum. "

kutucuğunun işaretlenmesi gerekmektedir.

Kayıt formunun altında yer alan "güvenlik doğrulaması"nın yapılmasının ardından formda herhangi bir eksik bilgi girilmediğinin anlaşılması halinde, "Üye Ol" butonuna basıldığında, kişinin kayıt formunda vermiş olduğu e-posta adresine üyeliği aktif hale getirmek için bir "aktivasyon e-posta"sı gönderilecektir.

3.2. Gelen e-posta içeriğinde aktivasyon işlemi için ilgili kişiye 2 (iki) farklı seçenek sunulacaktır. "Üye" olmak isteyen kişi, hesabını aktive etmek için e-posta içerisinde verilen linke tıklayabilir ya da e-posta içerisinde verilen aktivasyon kodunu sisteme giriş yaptıktan sonra karşısına çıkacak olan uyarı sayfasındaki ilgili alana girebilecektir.

3.3. "Üye" olmak isteyen kişi eğer www.iddaa.com alan adlı internet sitesindeki hesabını aktive etmez ya da aktive etmeyi unutursa, kayıt aşamasında girmiş olduğu bilgiler sistemde tutulup sisteme giriş yaptığında yeniden kendisine aktivasyon göndermesi istenilecektir.

3.4. Şifre, sadece "Üye" tarafından bilinir. "Üye" dilediği zaman şifresini değiştirebilir. Şifrenin seçimi ve korunması tamamıyla kullanıcının sorumluluğundadır. "İnteltek", şifre kullanımından doğacak problemlerden sorumlu değildir.

3.5. "Üye" , e-posta ve belirlediği şifre ile sisteme giriş yapabilir. Aynı zamanda "Üye"ye giriş ekranında "Beni Hatırla" ve "Şifremi Unuttum" seçenekleri sunulacaktır. "Üye" sisteme hatalı bir giriş yapması halinde ilgili ekrana uyarı mesajı gelecektir.

"Üye" nin "Şifremi Unuttum" seçeneğini tıklaması halinde, açılan sayfa üzerinde e-posta adresi istenecek ve "Şifre Sıfırla" butonuna basıldığı takdirde "Üye"nin şifresini yenileyebilmesi için daha önceden sisteme girmiş olduğu e-posta adresine bir e-posta gönderilecektir. Bu e-posta içeriğinde sistem tarafından otomatik olarak oluşturulan şifre sıfırlama linkine tıklandığında ise şifre sıfırlama sayfasına ulaşılacaktır. Bu sayfada " Üye"nin, yeni şifresinin ilgili alanlara girilmesi istenecektir. "Üye", şifre kutularını doldurup, "Şifremi Sıfırla" butonuna bastığında şifre değiştirme işlemini gerçekleştirmiş olacaktır.

"Üye" , otomatik oluşturulan linke tıklayıp, yeni şifresini oluşturacağı sayfaya geldiğinde 2 (iki) kutu içine gireceği şifre birbiriyle uyuşmaz ise aşağıdaki hata mesajı gösterilecektir.

"Girmiş olduğunuz şifre birbiriyle uyuşmamaktadır. Lütfen kontrol edip, şifrenizi yeniden giriniz."

3.6. www.iddaa.com 'un "Facebook" sosyal medya platformu ile entegre bir şekilde kullanılmak istenmesi halinde ise, ilgili kayıt ve giriş sisteminin ayrıca kullanılması gerekmektedir.

4. Üye'nin Yükümlülükleri

4.1. "Üye" ; 2 nci maddede yazılı hizmetlerden yararlandığı sırada, Kayıt Formunda yer alan bilgilerin doğru ve bu bilgilerin (şifre unutma gibi) hatalı veya noksan girilmesinden doğacak zararlardan dolayı sorumluluğun kendisine ait olduğunu, bu hallerde "Üye"liğinin sona erebileceğini kabul ve taahhüt etmektedir.

4.2. "Üye" ; www.iddaa.com üzerinden sunulan hizmetlerin ve kullanılan yazılımların telif hakkının "İnteltek"e ve/veya "İnteltek"e lisans veren veya içerik sağlayan kişilere ait olduğunu, fikri mülkiyet hukuku kapsamında korunduğunu; ihlali durumunda kendisinin sorumlu olacağını; bu yazılımları ya da servisleri hiçbir şekilde izinsiz çoğaltıp dağıtmayacağını, yayınlamayacağını, pazarlamayacağını kabul ve taahhüt etmektedir.

4.3. "Üye" ; 2 nci maddede yazılı hizmetlerden yararlandığında kendisi tarafından ileri sürülen şahsi fikir, düşünce ve ifadelerin, yinewww.iddaa.com üzerinden internet ortamına eklediği dosyaların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu ve "İnteltek"in bunlardan dolayı hiçbir şekilde sorumlu tutulamayacağını kabul ve taahhüt etmektedir.

4.4. "Üye" ; www.iddaa.com internet sitesine zarar verecek veya "İnteltek"i başka internet siteleriyle ya da üçüncü kişilerle ihtilaflı duruma getirecek herhangi bir yazılım veya materyal bulunduramayacağını, paylaşamayacağını ve herhangi bir şekilde bir hukuka aykırı durum doğarsa bunun hukuki ve cezai sorumlulukların tümünü üzerine aldığını kabul ve taahhüt etmektedir

4.5. "Üye" ; 2 nci maddede yazılı hizmetlerin, 18 yaşından küçükler tarafından kullanılmayacağını ve 18 yaşından küçük olanların bu servislere üye olamayacağını; buna bağlı olarak, kendisinin de 18 yaşından büyük olduğunu kabul ve taahhüt etmektedir.

4.6. "Üye" ; 2 nci maddede yazılı hizmetlerden yararlandığı sırada kaybolacak ve/veya eksik alınacak, yanlış adrese iletilecek bilgi, mesaj ve dosyalardan "İnteltek"in sorumlu olmayacağını kabul ve taahhüt etmektedir.

4.7. "Üye" ; 2 nci maddede yazılı hizmetlere ya da sisteme "İnteltek" tarafından belirlenen yöntem dışında ve/veya yetkisiz şekilde ulaşmamayı ve yazılım ile servislerin özelliklerini hiçbir şekilde değiştirmemeyi, değiştirilmiş olduğu belli olanları kullanmamayı ve sözü geçen düzenlemelere uymadığı durumlarda "İnteltek"in uğrayabileceği tüm zararı karşılamayı kabul ve taahhüt etmektedir.

4.8. "Üye" , kişisel verilerinin, ("Üye"nin bilgilerini başka kişiler ile kendisinin paylaşması, siteden ayrılırken çıkış yapmaması, vb. durumlardan dolayı) yetkisiz kişilerce erişilmesinden dolayı "İnteltek"in sorumlu olmayacağını kabul ve taahhüt etmektedir.

4.9. "Üye" ; diğer üyelerin 2 nci maddede yazılı hizmetlerden yararlanmasını olumsuz etkileyecek şekilde davranmamayı kabul ve taahhüt etmektedir.

4.10. "Üye" ; www.iddaa.com alan adlı internet sitesi kullanılarak elde edilen herhangi bir kayıt veya bilginin/verinin tamamıyla üyenin/kullanıcının rızası dâhilinde olduğunu, üye bilgisayarında yaratacağı arızalar, bilgi kaybı ve diğer kayıpların sorumluluğunun tamamıyla kendisine ait olduğunu, 2 nci maddede yazılı hizmetlerden kullanımından dolayı uğrayabileceği herhangi bir zarardan dolayı "İnteltek"i sorumlu tutmayacağını kabul ve taahhüt etmektedir.

4.11. "Üye" ; "İnteltek"ten izin almadan "İnteltek" servislerini ya da 2 nci maddede yazılı hizmetleri ticari amaçla ya da reklam amacıyla kullanmamayı, kabul ve taahhüt etmektedir.

4.12. "Üye" ; "İnteltek"in, dilediği zaman veya sürekli olarak www.iddaa.com internet sitesinin yer aldığı tüm sistemi izleyebileceğini kabul ve taahhüt etmektedir.

4.13. "Üye" ; kurallara aykırı davrandığı takdirde "İnteltek"in gerekli müdahalelerde bulunma, "Üye"yi servis dışına çıkarma ve üyeliğe son verme hakkına sahip olduğunu kabul ve taahhüt etmektedir.

4.14. "Üye" ; "İnteltek"in, www.iddaa.com alan adlı internet sitesinin yer aldığı sistemi ticari amaçla kullanabileceğini kabul ve taahhüt etmektedir.

4.15. "Üye" ; başkalarına ait olan kişisel bilgileri kayıt etmemeyi, kötüye kullanmamayı kabul ve taahhüt etmektedir.

4.16. “Üye” ; yapacağı her türlü işlemden bizzat kendisinin sorumlu olduğunu kabul ve taahhüt etmektedir. Buna bağlı olarak, kendisine yapılacak bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk da "Üye"ye aittir. "İnteltek"in "Üye"nin bu düzenlemeye aykırı hareketi nedeniyle uğrayacağı her türlü zararı "Üye"ye fer'ileri ile birlikte rücu hakkı saklıdır.

4.17. "Üye" ; üyeliğini tek taraflı olarak iptal ettirse bile, bu iptal işleminden önce, üyeliği sırasında gerçekleştirdiği icraatlerden, iş ve işlemlerden sorumlu olacağını kabul ve taahhüt etmektedir.

4.18. "Üye" ; aynı zamanda www.iddaa.com alan adlı internet sitesi üzerinden hizmetlerden yararlanırken her türlü makul teknik riskten haberdar olduğunu ve/veya şifrelerini öğrenmek için üçüncü kişilerin çeşitli yazılımlar ve virüs programları geliştirebildiğini, bu programların ve virüslerin zarar verici etkilerinden korunmak için kendisine ait bilgisayarlarda anti virüs programları da dâhil olmak üzere her türlü güvenlik önlemini kendisinin alması gerektiğini; alacağını, üye olurken ilettiği bilgiler ile sisteme giriş bilgilerini ve şifresini ve sistemden faydalanmak için gerekli olan sair kişisel bilgilerini koruyacağını, hiçbir şekilde üçüncü kişilerle paylaşmayacağını ve üçüncü kişilerin bu bilgilere ulaşmasını engellemek için gerekli her türlü tedbiri alacağını, güvenli olduğundan emin olmadığı bilgisayarlarda ya da sair erişim sağlayan cihazlarla işlem yapmayacağını, aksi halde doğacak tüm zararlardan sorumlu olacağını kabul ve taahhüt etmektedir.

4.19. "Üye" ; kendisi tarafından belirlenen şifrelerinin kullanılması suretiyle yapılan işlemlerin kendisine ait kabul edileceğini; “İnteltek”in www.iddaa.com alan adlı internet sitesine erişim sağlayan kişilerinin kimliklerini araştırma ya da kontrol yükümlülüğünün olmadığını; dolayısıyla, herhangi bir şekilde kullanımının “bir başkası tarafından gerçekleştirildiği” şeklinde bir savunmada bulunamayacağını kabul ve taahhüt etmektedir. Bununla birlikte, "Üyeler”in www.iddaa.com alan adlı internet sitesine doğru ve güncel olmayan bilgi vermesi halinde ya da bilgilerin doğru ve güncelliğinden şüphe edildiğinde, "İnteltek"in hizmetleri durdurma ya da sonlandırma hakkı saklıdır.

5. İnteltek'in Hakları

5.1. Bu kapsamda, “İnteltek”, bu Sözleşmenin konusu olan hizmetlerin kapsamını, içeriğini herhangi bir zamanda değiştirme ve sunulan hizmetleri eksiltme/artırma ya da tamamen durdurma konusunda münhasır yetkilidir. Sistemin geçici bir süre askıya alınması ya da 2 nci maddede yazılı hizmetlerin kısmen veya tamamen durdurulmasından dolayı "İnteltek"in üyelerine veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu ya da taahhüdü bulunmamaktadır.

Ayrıca, "İnteltek", herhangi bir yasal yükümlülüğü bulunmamasına karşın, bu Sözleşme kapsamındaki hizmetleri ücretsiz bir şekilde sunduğu için, bu hizmetlerin, her zaman ve her şart altında, zamanında, güvenli ve hatasız olarak sunulacağını, servis kullanımından elde edilen sonuçların her zaman doğru ve güvenilir olacağını, servis kalitesinin herkesin beklentisine cevap vereceğini taahhüt etmemektedir. Bu kapsamda, “Üyeler” in hizmetlerden yararlandığı sırada kaybolacak ve/veya eksik alınacak, yanlış adrese iletilecek bilgi, mesaj ve dosyalarından "İnteltek" sorumlu değildir.

5.2. "İnteltek" , site üzerinden yapılan ve zarar doğurabilecek her türlü haberleşmeyi, yayını, bilgi aktarımını istediği zaman kesme hakkını ve gereken koşullar oluştuğu takdirde üye bilgilerini silme, "Üye"yi hizmetlerden menetme ve üyeliğine son verme hakkını saklı tutar.

5.3. "İnteltek", “Üye” lerin bu Sözleşme kapsamındaki hizmetlerden yararlanmaları sırasında, ortamda bulunduracakları ve kendi rızalarıyla ilettikleri/paylaştıkları dosyaların, mesajların, bilgilerin bazılarını veya tamamını uygun göreceği periyodlarla yedekleme ve silme yetkisine sahiptir. "Üye", www.iddaa.com alan adlı internet sitesine üye olmakla bu yönde bir rıza göstermiş ve onay vermiş sayılır.

5.4. " İnteltek" “Üye” lerin ürettiği ve yayınlanmak üzere kendi iradesiyle sisteme yüklediği (örneğin panoya eklediği mesaj, haber, dosya, web sayfası gibi) bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik, resim vb. eserleri silme veya tanıtım, reklam, pazarlama ve duyuru amacı ile yayınlama ve/veya site içerisinde “İnteltek” tarafından uygun görülecek başka bir adrese taşıma haklarına sahiptir. Yayınlanan bu bilgilerin başka kullanıcılar ya da İnteltek’in hizmet aldığı üçüncü kişiler tarafından kopyalanması ve/veya yayınlanması ihtimal dâhilindedir. "Üye",www.iddaa.com internet sitesine üye olmakla bu yönde bir rıza göstermiş ve açıkça onay vermiş sayılır. Bu hallerde “ Üye”, "İnteltek"ten telif ve benzeri hiçbir ücret veya hak talep etmeyecektir.

“Üyeler” , web sitesine yükledikleri her türlü yazı, fotoğraf, video, yazılım, bilgi, görsel, işitsel malzemelerin ve bu sayılanlar ile sınırlı olmaksızın diğer uygulamaların ve/veya bunların işlenmesi halinde işlemesi ve/veya ses kayıtları ve/veya oluşturulan her türlü tertip ve versiyonları ve/veya bunlardan elde edilen ve/veya bunlarla bağlantılı her türlü tespitler (bundan böyle "İçerik" olarak anılacaktır) üzerindeki tüm mülkiyet hakları ile eser sahibi olmaktan ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu (bundan böyle “FSEK” olarak anılacaktır)’ndan doğan çoğaltma, yayma, işleme, işaret ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim, temsil şeklindeki mali haklarını ve/veya icracı ve/veya yapımcı olmaktan doğan bağlantılı haklarını, topluma sunuluş biçim, zaman ve yerinin belirlenmesi ve eserde herhangi bir şekilde değişiklik yapılması ve tasarımdan, markadan doğan haklarını, tasarımları tescil ettirme ve ürünlere uygulama ve diğer tüm fikri ve sınai haklarını, görüntü/ses/içerik sahiplerinin kişisel haklarını, "İnteltek" tarafından belirlenen her türlü mecrada/platformda/ürün/malzeme/organizasyonda vs (radyo, TV, internet, sinema, doğrudan pazarlama aktiviteleri, basın toplantıları, yazılı ve görsel medya dâhil olmak üzere Wap, kiosk, cep telefonu gibi elektronik ya da sayısal/dijital ortamlarda, telefon santrali ve IVR müzikleri, telefon zili tonları vs) Katma Değerli Servisler (Hücre yayını, WAP/GPRS, Mobil müzik, mobil video, çalarken dinlet, Mobil TV, Videostreaming ve diğer tüm şarkı indirme servisleri ve/veya işbu tarihten sonra gelişecek yeni nesil mobil teknolojileri) kapsamında her türlü servis, ortam, uydu, kablo diğer dijital, telli ve telsiz tüm araçlar olmak üzere ve bu sayılanlarla sınırlı olmaksızın geçerli olmak üzere ve başkalarında da devredilebilecek şekilde, herhangi bir süre ve mecra kısıtlaması olmaksızın, Türkiye ve dünyada kullanılmak üzere, herhangi bir bedel talep etmeksizin devrettiğini, söz konusu İçeriklerin önceden izin almaya gerek olmaksızın yayınlanmasına ve/veya kendisinin belirleyeceği üçüncü kişilerce görüntülenmesi/izlenmesine ve söz konusu içeriklerin ve bu içeriklerle ilgili sistem kayıtlarının (içerikleri sisteme yükleme, çıkarma vb.) "İnteltek" tarafından kaydedilmesine/işlenmesine ve altyapı sağlayan firmalarla paylaşılmasına muvafakat ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

“Üyeler” , söz konusu içerikler üzerindeki ve içerikte yer alan herhangi bir fikri ve sınai hak teşkil eden unsur üzerindeki, tüm mülkiyet haklarının, çoğaltma, yayma, işleme, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim şeklindeki mali ve yapımcı ve/veya icracı olmaktan doğan bağlantılı hakların, görüntü/ses/içerik sahiplerinin kişisel haklarının, tam ve tek sahibi olduğunu, alt çalışanlardan, ilgili eser veya hak sahiplerinden ya da onların bağlı bulunduğu meslek birliklerinden “FSEK”in 48 ve 52 nci maddelerinde düzenlenen sıhhat şartlarına uygun ve yazılı şekilde sınırsız ve herhangi bir süre kaydı olmaksızın süresiz, Türkiye’de ve tüm dünyada yukarıda sayılanlar da dâhil her türlü ürün/platform/malzeme/organizasyon/mecrada vs. geçerli olmak üzere üçüncü kişilere de devredilebilecek biçimde devraldıklarını, izin aldıklarını, hak sahibi olduklarını, eserler dolayısı ile Meslek Birliklerine ödenmesi gerekli tüm bedellerin sorumluluğunun kendilerinde olduğunu kabul ve taahhüt ederek, bu hakların kendi uhdelerinde olduğunu, bu hakları devredebilme kabiliyet ve hukuki salahiyetinde olduklarını, bu haklar üzerinde direkt veya dolaylı olarak bir üçüncü şahsın hiçbir nam ve isim altında herhangi bir takyidat, mali veya manevi veya ticari bir hakkı olmadığını kabul ve taahhüt ederler.

5.5. www.iddaa.com alan adlı internet adresinde mevcut bulunan bilgiler, görseller ve içerikler, kod ve yazılım da dâhil olmak üzere, site içeriğindeki tüm materyaller fikri ve sınai haklar ile ilgili yasal mevzuat gereğince korunmaktadır. Bunlar, "İnteltek"ten daha önceden yazılı olarak izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanamaz, dağıtılamaz, çoğaltılamaz, kullandırılamaz, değiştirilemez veya ileride kullanılmak üzere saklanamaz. Tüm www.iddaa.com alan adlı internet sitesi içeriğine (metin, veri, grafik, görüntü, logolar, düğme simgeleri, veri tabanı, tasarım, yazılım ve sair diğer Web Site ve mobil uygulama içeriğine ilişkin unsurlar dahil olmak üzere eser niteliği taşıyan tüm içerikler, buluşlar, endüstriyel tasarımlar, marka, logo vb. tüm ayırt edici işaretler vb. ) ilişkin tüm fikri ve sınai haklar "İnteltek"in mülkiyetindedir. www.iddaa.com alan adlı internet sitesinde yer alan bütün yazıların, grafiklerin, görsellerin ve tüm resimlerin her hakkı saklıdır "Üye"ler ticari anlamda haksız rekabete yol açacak, ticari itibardan faydalanma anlamına gelebilecek davranışlardan kaçınacak, web sitesinde yer alan mevcut içeriği hiçbir şekilde kopyalamayacaktır.

5.6. www.iddaa.com alan adlı internet sitesinin, tasarımına ve yazılımına ilişkin hakların izinsiz kullanımı (işleme, çoğaltma, yayma, temsil, umuma arz, işaret ses ve/veya örüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim ve yeniden iletim) ile, bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü izinsiz ifşa ve kullanım, fikri ve sınai mülkiyet haklarının ihlali anlamına gelecektir.

5.7. "İnteltek" , "Üye"nin başka web sitelerine geçişini sağlayabilir. Bu takdirde “Üye”, geçiş yapacağı sitelerin içeriğinden "İnteltek"in sorumlu olmadığını kabul eder. Link verilmesi, link verilen web sitelerinin içeriğinin "İnteltek" tarafından onaylandığı anlamına gelmez. "İnteltek" tarafından işletilmeyen diğer web sitelerine bağlantılar verilebilmektedir. Bu internet sitelerinden herhangi birini ziyaret ederseniz, o sitenin gizlilik ve diğer politikalarını gözden geçirmelisiniz. Diğer şirketlerin politika ve uygulamalarından "İnteltek" sorumlu değildir. www.iddaa.com alan adlı internet sitesinin kullanıcıları, hizmet alabilmek için bazı kişisel bilgilerini "İnteltek" ile paylaşmaktadır.

5.8. "İnteltek" , ileride doğacak teknik zaruretler ve mevzuata uyum amacıyla “Üyeler”e bilgi vermek zorunda olmadan bu Sözleşmenin ya da kullanım şartlarının uygulamasında ve içeriğinde değişiklikler yapabileceği gibi mevcut maddelerini değiştirebilir, Sözleşmeyi iptal edebilir veya Sözleşmeye yeni maddeler ilave edebilir. "Üyeler" güncel sözleşmeyi her zaman www.iddaa.com alan adlı internet adresinde bulabilir ve okuyabilir. Hizmetler ile ilgili değişiklikler site içerisinde duyurulacak ve gerektiğinde “Üye” nin hizmetlerden yararlanabilmesi için Sözleşme değişiklikleri ile ilgili butonu tıklamak suretiyle değişikliklerin onaylaması istenecektir.

6. Kişisel Bilgilerin Toplanması ve Kullanılması

6.1. "İnteltek", “Üyeler” e daha iyi hizmet verebilmek ve “Üyeler”in beklentilerine daha uygun içerikler sağlamak amacıyla, üyelik aşamasında ve/veya internet sitesini kullanırken bazı kişisel bilgileri (isim, yaş, ilgi alanları, e-posta adresi vb.) talep etmekte ve üyelik öncesinde sizden alınan onay ve açık rıza ile kaydetmekte ve İnteltek" tarafından korunmaktadır. Ayrıca "İnteltek" siteye erişim sağlayan kişilerinin kimliklerini araştırmamakta ya da herhangi bir kimlik kontrolü de yapmamaktadır. “Üye”lerin sadece, kendi iradeleriyle ve kendileri tarafından iletilen bilgiler temin edilmektedir. “Üye”ler, kişisel bilgilerini paylaşmaksızın www.iddaa.com alan adlı internet sitesini dilediği sıklıkta ziyaret edebilmektedir.

"İnteltek" , “Üye”lerin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (bundan böyle “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” olarak anılacaktır) uyarınca ilettikleri açık rızaya ve onaya dayalı olarak, www.iddaa.com alan adlı internet sitesi üzerinden“Üye”ler tarafından kendisine iletilen bilgileri işleyebilir, bir veri tabanı üzerinde tasnif edip muhafaza edebilir."İnteltek" sistemlerinde toplanan bu bilgiler, “Üye”lere daha iyi hizmet vermek amacıyla ve/veya "İnteltek" tarafından ("İnteltek" ve/veya "İnteltek" tarafından belirlenecek firmaların ürün ve hizmetlerinin pazarlaması, istatistiki inceleme, veri tabanı genişletme, kampanya düzenleme vb. amaçlı) kullanılmaktadır. “Üye”ler, ayrıca kendilerine, "İnteltek"ten veya "İnteltek" tarafından belirlenecek firmalardan ticari elektronik ileti gönderilebileceğini kabul etmektedir. "Üye", www.iddaa.com alan adlı internet sitesine üye olmakla bu yönde açık bir rıza göstermiş ve onay vermiş sayılmaktadır.

6.2. “Üye” dilerlerse hiçbir gerekçe göstermeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. "Üye"nin red talebini “Profilim” bölümünden ya da sitenin ilan edilecek başka bir alanından "İnteltek"e iletmesini müteakip üç iş günü içerisinde “Üye”lere elektronik iletilerin gönderilmesi durdurulur.

6.3. "İnteltek" , "Üye"nin ilettiği kişisel bilgilerin içerik sağlayıcılar ve web servisleri kullanıcılarına, üyenin özlük haklarını taciz etmeyecek şekilde, gerekli iletişim, tanıtım, mal teslimi, reklam vb. amaçlar için kullandırılması ve bu suretle paylaşılması konusunda yetkilidir. Bir başka deyişle "Üyeler", bu Sözleşme kapsamında toplanan veri ve bilgilerin; "İnteltek"in çalışanları, servis sağlayıcıları, grup şirketleri ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile ve/veya "İnteltek"in mevcut ve/veya potansiyel iş ortakları ile paylaşılabileceğini ve/veya devredebileceğini ve her iki halin de bu madde kapsamında ihlal olarak addedilemeyeceğini kabul etmektedir. "Üye",www.iddaa.com alan adlı internet sitesine "Üye" olmakla, “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” uyarınca bu yönde bir açık rıza göstermiş ve onay vermiş sayılır. "İnteltek", bu Sözleşme kapsamında temin ettiği kişisel bilgileri, bu Sözleşmede/Kullanım Şartlarında belirlenen koşullar dışında ya da “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu”na aykırı şekilde, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmayacak, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmayacaktır.

6.4. "İnteltek" , “Üye”lerinin bilgilerini aşağıda belirtilen koşullardan birinin ya da hepsinin gerçekleşmesi halinde ilgili resmi merciler ile paylaşma hakkına sahiptir:

a) Resmi makamlardan "Üye"ye yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi durumunda,

b) "Üye" nin sistemin çalışmasını engelleyecek bir sabotaj ya da saldırı yaptığının tespit edilmesi durumunda,

c) Üyeliği Sözleşmede belirtilen sebeplerden dolayı iptal edilmiş bir "Üye"nin yeniden "Üye" olarak sözleşme ihlalini tekrarlaması durumunda,

d) “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” nun gerektirmesi halinde.

6.5. www.iddaa.com alan adlı internet sitesi, “Üyeler”inin sitedeki dolaşımları sırasında ziyaret edilen bölümler, tıklanan alanlar gibi özellikleri otomatik olarak kaydedilmektedir. Bu veriler, sadece bölümlerin, farklı alanların izlenme, takip edilme oranlarının tespiti için kullanılmaktadır. Sayfaların nereden geçerek ya da ne şekilde ziyaret edildiğini belirleyen "cookie" adlı teknolojinin kullanıldığı durumlarda aynı şekilde sitenin farklı alanlarının izlenme, tıklanma oranlarının belirlenmesinde istatistiki veri olarak toplanmakta olup; kişiye özel yapılan bir uygulama değildir. Bu teknoloji ile amaçlanan, kullanıcıların daha sıklıkla ziyaret ettikleri bölümlere ait içeriği, siteye ilk ziyaretinden itibaren kullanıcı için daha kolay ulaşılır kılmaktır.

6.6. “Üyeler ”e sunulan içeriğin kalitesini artırmak, bazı hizmetlere doğrudan ulaşılabilmesini sağlamak için kullanıcının ayrıca bir onay vermesi halinde coğrafi konum bilgisi ilişkin veri kaydedilebilir ve kullanılabilir.

6.7. E-posta iletişimlerinde, mesaj şifrelenmediği takdirde, mesajın güvenliği garanti altına alınamadığı için, gönderilecek e-postaların güvenliğinden "Üye" sorumludur.

6.8. www.iddaa.com alan adlı internet sitesi “Üyeler”i, içeriklerde yer alan kişisel bilgiler ve kişilere ait özel hayata ilişkin bilgiler ve/veya içerikler bakımından söz konusu kişisel hak sahibi kişilerden gerekli izinleri aldıklarını, bir başkasının kişisel haklarını, gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen ya da başka mülkiyet hakları dâhil her türlü fikri ve sınai mülkiyet hakları ile korunan içerikleri, bilgileri; sahibinden ya da hakları elinde bulundurandan, önceden yazılı izin almaksızın web sitesi kapsamında kullanmayacaklarını kabul ve taahhüt etmektedir.

6.9. www.iddaa.com alan adlı internet sitesi “Üyeler”i suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yerel ya da uluslararası düzeyde yasalara ters düşecek bir durum yaratan ya da teşvik eden, her tür ve şekilde iletim dâhil olmak üzere; hiçbir tür yasadışı, tehditkâr, rahatsız edici, şiddet, terör, hakaret, küfür veya iftira içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici, tehdit, taciz ve hakaret içeren, ya da ahlaka, toplum düzenine aykırı, kişi ve/veya kurumların özel hayatına, şahsiyetine ve sair haklarına zarar verebilecek, içerikleri www.iddaa.com alan adlı internet sitesine iletmeyecek, herkese açık alanlara ya da özel mesaj alanlarına “Üye”leri herhangi bir şekilde rahatsız edecek mesaj veya içerik yüklemeyecek/yayınlamayacak; ayrıca, web sitesine bir virüs veya başka bir zararlı unsur içeren hiç bir tür içerik, yazılım ya da başka herhangi bir malzeme iletmeyecek ve başka herhangi bir kullanıcının web sitesini kullanmasını ya da istediği gibi kullanmasını engellemeyecektir. Bu gibi hukuka aykırı içeriklerin “Üyeler” tarafından yayımlanması, doğabilecek sorumlulukların "İnteltek" tarafından yüklenildiği anlamına gelmeyecektir.

6.10. "İnteltek" , www.iddaa.com alan adlı internet sitesinde, suç teşkil edecek bir durum yaratan ya da teşvik eden, tehditkar, hakaret ve küfür içeren, küçük düşürücü, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı, cinsiyet ve ırk ayrımcılığı yapan her tür bilgiyi ve malzemeyi, değiştirme, yayınlamayı reddetme ya da yayından kaldırma, söz konusu hareketlerde bulunduran “Üyeler”in üyeliklerini dondurma ve sonlandırma hakkını saklı tutar.

7. İnteltek Kayıtlarının Geçerliliği

"Üye" bu Sözleşmeden doğabilecek ihtilaflarda "İnteltek"in defter kayıtlarıyla, mikrofilm, mikrofiş ve bilgisayar kayıtlarının 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193 üncü maddesi anlamında muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu beyan ve taahhüt eder.

8. Uygulanacak Hükümler

Bu Sözleşmeyle ilgili olarak çıkabilecek ihtilaflarda öncelikle bu sözleşmedeki hükümler, hüküm bulunmayan hallerde ise Türk Kanunları (6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun ve 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka, Patent, Faydalı Model, Endüstriyel Tasarım Haklarının Korunması ile ilgili kanun hükmünde kararnameler, “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” ve hâlihazırda yürürlükte olan ilgili her türlü mevzuat hükümleri) uygulanacaktır.

9. Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

Bu Sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Merkez (Çağlayan) Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

10. Yürürlük

Kullanıcı kayıt formunu doldurup formun altında bulunan

“www.iddaa.com İnternet Sitesi Üyelik Sözleşmesini ve Kişisel Verilerin Kaydı ve Korunması Kurallarını okudum, kabul ediyorum. Bu çerçevede, "Tarafıma ticari elektronik ileti gönderilmesine ve siteye üye olmak üzere ilettiğim kişisel bilgilerin, (özellikle 5 ve 8 inci maddeleri olmak üzere) 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kaydedilmesi, işlenmesi, aktarılması ve üçüncü kişilerle paylaşılmasına açıkça onay veriyorum. "

kutucuğunu seçip/işaretleyip/onaylayıp, "Üye Ol" butonunu tıkladığında bu sözleşme taraflar arasında süresiz olarak yürürlüğe girer.

"İnteltek" , bu Sözleşmede yer alan düzenlemeleri, herhangi bir açıklama ya da bilgilendirme yapmadan değiştirme ve güncellenme hakkını saklı tutar.

11. Fesih

"İnteltek" , "Üye"nin bu koşullar dâhilinde belirtilen hükümlere ve uygulama içinde yer alan kullanıma ve "İnteltek" hizmetlerine ilişkin benzeri kurallara aykırı hareket etmesi durumunda; “Sözleşme”yi tek taraflı olarak feshedebilecektir.

Ayrıca, “Üye”, bu “Sözleşme”yi dilediği zaman feshetme, “Üye”liğini sona erdirme ve bu Sözleşme kapsamında verdiği kişisel bilgilerinin, silinmesini, yok edilmesini veya anonim hale getirilmesini talep edebilir.

KVK Rıza İptal Başvuru Formunu İndirmek için tıklayınız.