Avrupa Şampiyonası
Tahmin Ağacı Oyunu
TAHMİNLERİM

GRUPLAR

EDİTOR YORUMLARI
Hemen Oyna

FİKSTÜR

OYUNCU İSTATİSTİKLERİ

GOL KRALLIĞI

Euro 2024 Avrupa Şampiyonası Kuralları

EURO 2024, 14 Haziran -14 Temmuz 2024 tarihlerinde düzenlenecek. EURO 2024'te 4'erli 6 grupta toplam 24 takım mücadele edecek. 6 grubu ilk iki sırada tamamlayan takımlar ve en iyi 4 grup üçüncüsü, adını son 16 turuna yazdıracak. Son 16 turundan itibaren turnuvada, tek maç eleme usulüne geçilecek.

EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası

Avrupa'nın en büyük futbol etkinliklerinden biri olan EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası iddaa.com’da! Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 24 takımın mücadele edeceği EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası, futbolseverler için unutulmaz ve coşku dolu anlar sunacak.

EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Takımları ve Gruplar

EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda 24 takım 6 grupta mücadele edecek. A, B, C, D, E ve F gruplarında yer alacak takımlar, gruplarını ilk iki sırada tamamlayarak bir üst tura çıkmaya hak kazanacak.

EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Fikstürü

EURO 2024 maç fikstürü, tarihlere göre düzenlenmiş bir program çerçevesinde gerçekleşecek. 14 Haziran – 14 Temmuz tarihleri arasında oynanacak EURO 2024 maçlarının fikstürü ise şöyle:

Grup maçları: 14 Haziran – 26 Haziran
Son 16 Turu: 29 Haziran – 2 Temmuz
Çeyrek Final: 5-6 Temmuz
Yarı Final: 9-10 Temmuz
Final: 14 Temmuz

EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Puan Durumu ve Gol Krallığı

EURO 2024 puan durumu, takımların turnuva boyunca performanslarını gösteren en önemli göstergedir. Aynı şekilde gol ve asist krallığı da, turnuvanın en etkileyici oyuncularını listeler. EURO 2024'te puan durumu ve gol krallığı takip edilmesi gereken önemli istatistikler arasındadır.

EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Kuralları

Grup aşaması sıralama kuralları: Gruplarda iki veya daha fazla takımın puan eşitliği durumunda sırasıyla aşağıdaki kriterler uygulanır.

- Takımların kendi arasındaki maçlarda aldıkları puan
- Takımların kendi arasındaki maçlarda gol farkı
- Takımların kendi arasındaki maçlarda atılan gol sayısı

Kriterler uygulanmasına rağmen iki takım arasında hâlâ eşitlik varsa, iki takım arasında yukarıdaki kriterler yeniden uygulanır. Hâlâ eşitlik varsa aşağıdaki kriterler uygulanır.

- Gruptaki gol farkı
- Gruptaki atılan gol sayısı
- Eğer sadece iki takım arasında eşitlik varsa ve bu takımlar grupta son maçta karşılaşmışsa bu takımlar arasında penaltı atışları yapılır.
- Dürüst oyun (fair-play) puanı (sarı kart: 1 puan, kırmızı kart: 3 puan, sarı+kırmızı kart: 4 puan)
- Elemeler genel sıralama

En iyi dört grup üçüncüsünün belirlenmesinde sırasıyla aşağıdaki kriterler uygulanır.

- Puan
- Gol farkı
- Atılan gol sayısı
- Dürüst oyun (fair-play) puanı
- Elemeler genel sıralama

EURO 2024’te Türkiye A Milli Takımı

Türkiye A Milli Futbol Takımı, EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda F Grubu'nda mücadele edecek. Milli takımımız, bu önemli turnuvada ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için sahaya çıkacak.

EURO 2024’de A Milli Futbol Takımımız gruplardaki maç fikstürü ise şöyle;

18 Haziran 2024'te ilk maçımızı Gürcistan'a karşı oynayacağız. 22 Haziran 2024'te Portekiz ile karşılaşacağımız mücadele ise büyük bir heyecanla bekleniyor. Gruptaki son maçımızı ise 26 Haziran 2024'te Çekya'ya karşı oynayacağız. Bu maç, grup aşamasındaki son şansımızı belirleyecek önemli bir karşılaşma olacak.

Türk A Milli Futbol Takımı, Almanya’da taraftarlarının desteğiyle sahada bütün gücünü ortaya koyacak ve tur atlamak için mücadele edecek.

EURO 2024 Hakkında Merak Edilenler

EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası ne zaman ve nerede oynanacak?

14 Haziran - 14 Temmuz 2024 tarihlerinde düzenlenecek olan Euro 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası, Almanya'nın ev sahipliğinde 10 ayrı şehirde oynanacak. Bu şehirler ise şöyle; Münih, Berlin, Köln, Dortmund, Düsseldorf, Frankfurt, Gelsenkirchen, Hamburg, Leipzig ve Stuttgart.

EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası maçlarına bilet nasıl alınır?

Turnuvaya bilet almak isteyenlerin, UEFA'nın resmi sitesinden ön kayıt yaptırmaları gerekiyor. Bu işlemin ardından maç biletleri için başvuru yapılabilecek.

EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonasına kaç takım katılıyor?

6 gruptan oluşan turnuvada 4’erli gruplar halinde 24 takım bulunuyor.

EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonasını kazanınca ne olur?

Turnuvaya katılan her takıma 9.25 milyon Euro katılım ödülü dağıtılırken galibiyet başına 1.5 milyon Euro verilecek. Gruptan çıkan takımlar 2 milyon Euro, çeyrek finale kalan takımlar 3.25 milyon Euro, yarı finale kalan takımları ise 5 milyon Euro'luk ödülün sahibi olacak. İkinci olan takım 7, şampiyon olan takım ise 10 milyon Euro gelir elde edecek. Dağıtılacak ödüllerin ardından şampiyon olan takım, toplamda 30 milyon Euro'ya yakın bir ödülün sahibi olacak.

Türkiye Euro 2024 Avrupa Futbol Şampiyonasında hangi grupta yer alıyor?

Türkiye, F Grubu’nda Gürcistan, Portekiz ve Çekya ile mücadele edecek.

EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası maçları hangi kanalda yayınlanacak?

Türkiye'nin EURO 2024'te oynayacağı maçlar TRT 1 ve TRT Spor ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.

Euro 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası finali nerede oynanacak?

Final mücadelesine Berlin'de bulunan Olimpiyat Stadı ev sahipliği yapacak